Žaidimai | www.lspp.lt
Bal 20, 2011 - Nuorodos    Komentarų nėra

Žaidimai

Kauno technologijos universiteto, e.mokymosi technologijų centras, vykdo projektą DYS 2.0.

Iš Edysgate projekto, kuris buvo apdovanotas WORLD SUMMIT AWARD 09 prizu, perkelti mokomieji žaidimai, skirti disleksijos sutrikimą turintiems vaikams, jau yra adaptuoti lietuviškai (tekstai ir įgarsinimas). 100 naujų žaidimų šiuo metu yra kuriami, jie bus skirti disleksijos sutrikimą turintiems jaunuoliams (nuo 16 metų). Dabartiniame DYS 2.0 projekte dirba disleksijos specialistai (Dr. Ian Smythe, UK) bei technologijų profesionalai, tad projekto metu siekiama sukurti kokybiškus produktus.

Daugiau apie mokomuosius žaidimus ir DYS 2.0 projektą bei pačius mokomuosius žaidimus galite rasti portale www.dys2.org.

Žaidimas „Lietutis“ yra sukurtas lietuviškos klaviatūros įgūdžiams treniruoti ir galbūt savo lietuviškų žodžių žodynui turtinti.

Žaidėjas, naudodamasis klaviatūra, turi rašyti krintančius žodžius paraidžiui. Kiekviename žodyje yra mažiausiai dvi ypatingesnės lietuviškos abėcėlės raidės. Jeigu pavyksta parašyti žodį jam nespėjus nukristi į apačią, žaidėjas uždirba taškų (kuo aukštesnis pasirinktas lygis ir didesnis greitis, tuo daugiau skiriama taškų). Nespėjęs laiku parašyti žodžio, žaidėjas atitinkamą taškų sumą praranda…

„Gyvūnų spalvos“ – kompiuterinis pažintinis žaidimas, iliustruotas gyvūnų nuotraukomis, visiems prieinamas internetu.

Užduotis – pagal nuotraukas parinkti iš sąrašo žodžius, tinkamus gyvūnų kailio ar plunksnų spalvai apibūdinti.

Nežinote, kaip atrodo bėras arklys ar deglas paršelis? Negalėtumėt paaiškinti, ką reiškia žodis keršas? Tada šis žaidimas – kaip tik Jums.

Žaidimą „Žodžių krepšinis“ rekomenduotina žaisti ikimokyklinio amžiaus vaikams ar pradinukams, turintiems minimalius lietuvių kalbos pagrindus. Žaidimą parengė Užsienio reikalų ministerijos, valstybinės lietuvių kalbos inspekcijos, viešosios įstaigos „Socialiniai partneriai“ projekto „Lietuviais esame mes gimę“ autoriai, kurio idėja – „pasitelkiant šiuolaikines technologijas sukurti visiems vaikams prieinamą galimybę žaidžiant mokytis lietuvių kalbos, istorijos, kultūros, gamtos pažinimo“.

„Matematika“ – žaidimas, skirtas pradinių klasių mokinukams. Jame jūs galėsite atlikinėti du skirtingus matematinius veiksmus: SUDĖTĮ ir ATIMTĮ. Žaidimo MATEMATIKA valdymas:

Rašiklį valdykite PELYTE, suskaičiavę jums duotą užduotį dešinėje pusėje raskite atsakyma ir jį paspauskite. Tada paspauskite kairiajame kampe esantį mygtuką „NEW PROBLEM“ taip pat viršuje galite pakeisti veiksmus iš sudeties į atimtį ir atvirkščiai.

„Dviženklių skaičių sudėtis“ – linksmas, vaikškas matematinis žaidimas, sudarytas iš dešimties matematinių pratimų, skirtų tobulinti, įsivertinti dviženklių skaičių sudėties (neperžengiant dešimčių) įgūdžius.
Pratimus galima atlikti pasirinkus tam tikrą laiką arba neribotą laiką.

„Pinigėnai“ – smagus, mokomasis žaidimas, skirtas 5–9 metų amžiaus vaikams. Daugybė www.pinigenai.lt svetainės žaidimų ir užduočių jūsų vaikui paaiškina, iš kur gaunami pinigai, kokia jų vertė, kaip pasirinkti prioritetus ir taupyti.

Specialus žaidimas, skirtas 8–9 metų amžiaus vaikams, padeda mokiniams sužinoti apie finansų tvarkymą gyvenimiškose situacijose. Pavyzdžiui, jiems reikia priimti sprendimus, kurie nulems jų metinę finansinę situaciją.

Tad leiskitės į smagią atradimų kelionę ir daugiau sužinokite apie pinigus!

Padėk Marsiečiui skaičiuoti iki 5 arba 10.
Lengvas skaičiavimo žaidimas mažiems vaikams, pradedantiems pažinti skaičių pasaulį.
Simpatiškas marsietis turi sugauti tiek balionų/žuvyčių/drugelių kiek parašyta ant saulutės. Padeda vaikui ne tik skaičiuoti, bet ir atpažinti skaičius užrašytus bei sieti juos tarpusavyje. Taip pat jeigu sugauna per daug tenka kelis paleisti – atimti, arba gaudyti dar – pridėti. Matematikos pagrindai darželinukams.
Galite pasirinkti iki kiek skaičiuosite iki 5 ar iki 10?

Facebook Google Twitter Myspace del.icio.us Digg StumbleUpon



Turite ką pasakyti? Palikite komentarą!